Wymagania hodowlane koszatniczek

Każdy rodzic chyba się zastanawia, czy kupić swoim pociechom jakieś zwierzę, czy będą potrafiły się nim opiekować, czy czasem opieka nad zwierzakiem nie spadnie na barki rodziców. Dlatego też zazwyczaj szczególnie posiadacze mieszkań, wzbraniają się przed zakupem psiaka, czy też kota. Nie każdy chce mieć w domu jaszczurkę, czy też węża, a jeśli chodzi o gryzonie, typu chomik, to ich krótkie życie jest często powodem łez naszych pociech. Jednak jeśli ktoś chce kupić jakiegoś gryzonia, powinien się zastanowić nad koszatniczką.

Jest niewielki gryzoń pochodzący z Chile w Ameryce Południowej. Jest to bardzo wesołe stworzenie stadne, jeśli nie ma przy sobie towarzystwa innych koszatniczek, często traktuje człowieka jako członka swojego stada bawiąc się z nim i dokazując. Jednak trzeba pamiętać, że nie znosi rozłąki, więc lepiej jeśli się zdecydujemy na zakup tego gryzonia, kupić parkę lub dwie samiczki, jeśli nie planujemy ich rozmnażać. Podczas zabaw z koszatniczką należy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy – nigdy nie można jej łapać za ogon, gdyż w przypadkach zagrożeniaKoszatniczka odrzuca końcówkę ogona, która jej jednak nigdy nie odrasta. Koszatniczka nie jest zwierzęciem wymagającym. Jedynie czego potrzebuje to miejsca do biegania – jak najwięcej, najlepsze są klatki wielopoziomowe lub akwaria, jednak klatki są lepsze do czyszczenia. Kolejną rzeczą którą musimy dostarczyć to odpowiednio skomponowana karma przeznaczona właśnie dla koszatniczek. Dostarczanie jej innych mieszanek przeznaczonych na przykład dla chomików może spowodować u niej cukrzycę. Odpowiednio karmiona Koszatniczka dożywa nawet do wieku 9 lat, a to jest ważne jeśli weźmiemy pod uwagę rozpacz naszych dzieci kiedy ich ukochane zwierzę odejdzie.

Koszatniczki wymagają jeszcze jednej ważnej rzeczy musimy im w pomieszczeniu umieścić pojemnik z odpowiednią mieszanką piasku, w której będzie mogła brać kąpiel pyłową, oczyszczającą jej futro z zabrudzeń oraz pasożytów. Podsumowując, jest to zwierzę wręcz idealne do mieszkań. Nie wymaga wielkich przestrzeni, można ją wypuszczać z klatki jednak trzeba wtedy zabezpieczyć wszystkie dziury, w które może wejść oraz kable, które może poprzegryzać. Radość jaką nam może dać Koszatniczka za chwile opieki jest wielka. Warto więc zastanowić się nad jej zakupem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *