Jak hodować myszoskoczka?

Myszoskoczki od lat uznawane są za zwierzęta domowe, hodowlane. Ich zachowanie w warunkach domowych jak i w warunkach naturalnych niewiele się od siebie różni. Pomijając oczywiście fakt, iż w mieszkaniu trzymane są w niewielkich klatkach, które w znacznym stopniu ograniczają myszoskoczką swobodę poruszania się. Ale to nie jest największym problemem. Myszoskoczki bardzo łatwo potrafią przystosować się do nowego miejsca.

Podczas trzymania zwierzaków w klatce, należy pamiętać o pewnych zasadach. Często należy sprzątać klatkę swojego pupila, aby zapewnić mu odpowiednią higienę. Klatka dla skoczka powinna być dość dużych rozmiarów, aby skoczek miał swobodę poruszania się, mniej więcej 50cm na 50cm. W klatce możemy umieścić różnego rodzaju tunele, domki oraz huśtawki czy kołowrotki, co zapewni mu w pewien sposób warunki zbliżone do warunków naturalnych. Ponadto obowiązkowo w klatce powinno znaleźć się poidełko z wodą. Myszoskoczek powinien mieć nieograniczony dostęp do wody. Obowiązkowo również w klatce musi znaleźć się miseczka z jedzeniem.Myszoskoczki należą do zwierząt bardzo ciekawych świata. Wszystko ich interesuje, wszędzie mogą wejść, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas prób oswajania gryzonia. Podczas pierwszych dni pobytu skoczka w nowym otoczeniu, najlepiej nie wyjmować go z klatki, gdyż zwierze samo musi najpierw przywyknąć do nowego domu. Gdy minie parę dni, możemy spróbować podać mu pewien smakołyk. Następnie powoli próbujemy go pogłaskać, oczywiście w bardzo delikatny sposób. Gdy już to mamy za sobą, możemy próbować wyjąć myszoskoczka z klatki, bądź zrobić tak aby skoczek sam wyszedł pod naszym czujnym nadzorem.

Musimy uważać aby myszoskoczek nie przestraszył się czegokolwiek, ponieważ może ucieć i schować się w niewielkiej szczelinie gdzieś w mieszkaniu, skąd ciężko będzie go wydobyć i odszukać. Każdy myszoskoczek potrzebuje dużo ruchu. Więc gdy myszoskoczek jest już oswojony, spokojnie możemy go wypuszczać na większe przestrzenie, starannie ogrodzone, tak by skoczek nie uciekł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *