Dieta żółwia jest zmienna. Wiadomo, że w młodym wieku w ponad 90% powinna się składać z pokarmu zwierzęcego, jednak wraz z biegiem czasu należy wprowadzać coraz większą liczbę roślin. W przypadku osobnika dorosłego pokarm roślinny powinien stanowić 90%. Oczywiście dieta żółwia powinna zostać uzupełniona o różnego rodzaju żyjątka wodne. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest podawanie owadów, ślimaków czy ryb. Z pewnością dzięki temu wygląd gada będzie bardziej zdrowszy, a jego samopoczucie naprawdę bardzo dobre.
Wiadomo, że wiele osób czuje się zagubionych jeśli chodzi o dietę, jaką powinien mieć żółw czerwonolicy dlatego też zawsze można się wszystkiego dowiedzieć w sklepie zoologicznym. Niezwykle istotną kwestią jest tutaj to, że jednak ten gatunek żółwia musi pochłaniać pokarm w wodzie, gdyż brakuje mu mięśnia poruszającego językiem, co oznacza, że w wodzie jest to znacznie ułatwione. Koniecznie więc powinniśmy już dziś poważniej się nad tym wszystkim zastanowić, a sami również bardzo wiele na tym skorzystamy.
Przeczytaj także: Espetit – zwierzęta domowe
Mccar.pl – Olej Ford Motorcraft XRA5 5W30 napisał: Ja mojego żółwia karmię jedzeniem “z puszki” kupionym w sklepie zoologicznym. Zimą (mój żółw nie śpi snem zimowym) kupuję mu paczkę rukoli lub inne liście. Myślę, że dobrze karmię mojego żółwia greckiego.