Gryzio

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 86 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Papuga nimfa oswajanie #1409

  Gryzio
  Participant

  Oswajanie papugi nimfy jest bajecznie łatwe. Taka papuga oswaja się w mgnieniu oka. Wystarczy jej zapewnić wygodną klatkę, poidełko, zróżnicowane jedzenie oraz drugą papugę do towarzystwa. Papuga nimfa lubi ludzi i cieszy się ich towarzystwem. Jest to wyjątkowo pogodna i radosna papuga

  in reply to: Papuga falista samiec #1398

  Gryzio
  Participant

  Jest bardziej zaborczy od samiczki. Samiczki są delikatniejsze i weselsze. Najlepiej kupić samca i samiczkę, które znakomicie będą się czuły w swoim towarzystwie. Papuga falista to piękna papużka na długie lata, warto ją mieć i czule się nią opiekować.

  in reply to: Lorysa górska cena #1395

  Gryzio
  Participant

  Lorysa górska jest drogim ptakiem dla koneserów. Jej koszt oscyluje wokół 1100-12000 złotych, co jest kwotą niewyobrażalną dla większości osób. Podoba się, bo jest bajecznie ubarwiona: żółć, błękit, pomarańcz i czerwień to jej barwy. Jest piękna, ale bardzo droga, dlatego dziecko lepiej przekonać do tańszego ptaka.

  in reply to: Ile kosztuje papuga ara #1387

  Gryzio
  Participant

  Ara to jedna z droższych papug – jej cena waha się od 5 do 6000 złotych. Jest to papuga bardzo efektowna, pochodzi z Ameryki Południowej, jest bajecznie kolorowo upierzona. Jeśli możesz to namów córkę na papużki-nimfy, bo są one znacznie tańsze i nie wydrenują Twojej kieszeni do podszewki. Ara to papuga droga i dla koneserów. Raczej nie dla małych dzieci.

  in reply to: Afrykanka senegalska cena #1378

  Gryzio
  Participant

  Afrykanka senegalska nie jest tania, ale warto wydać około 1000 złotych, by mieć tę niezwykłą papugę żyjącą w Afryce. Jest to ptak radosny, spokojny, zrównoważony, który idealnie zżyje się z rodziną. Warto taką papugę wybrać, gdy mamy w rodzinie małe dzieci. Nie jest nerwowa, nie dziobie i nie atakuje. To papuga niemal idealna. Potrafi powtarzać pojedyncze słowa, ale nie uczy się zdań, jednak to nie ma większego znaczenia.

  in reply to: Świergotka seledynowa #1375

  Gryzio
  Participant

  Świergotka seledynowa jest łobuzem i trzpiotem. Wesoła, gadatliwa, nie pozwala nudzić się właścicielowi. Lubi ciepło i czystą klatkę. Taka papuga jest miła i przyjazna dla ludzi. Lubi nawet dzieci, co nie zawsze w przypadku ptaków jest normą. Papugę warto mieć i hodować ją w domu. Nie jest kłopotliwa, zachowuje czystość i łatwo się ją wychowuje. To ptak miły i przyjazny, dlatego warto kupić właśnie ten gatunek papugi.

  in reply to: Kot rosyjski charakter #1266

  Gryzio
  Participant

  Faktem jest, że kot rosyjski lubi spokój i nie lubi zmian. Jego charakter nie jest zbyt silny, nie lubi podniesionych głosów i każdy większy stuk sprawia, że ucieka. Wiec rzeczywiście nie będzie się dobrze czuł w domu, w którym są imprezy, ale nie lubi też samotności.

  in reply to: Kot rosyjski oddam #1264

  Gryzio
  Participant

  Wystarczy, że wpiszesz oddam w dziale kot rosyjski na forach dla miłośników tych kotów. Nie wiem co cię skłoniło do takiej decyzji, ale na pewno nie rób tego na pierwszych lepszych portalach ogłoszeniowych, bo nie wiadomo do jakiego domu trafi Twój kot.

  in reply to: Kot rosyjski niebieski mały #1258

  Gryzio
  Participant

  Kot rosyjski niebieski, to kot, którego trzeba wychować, właśnie wtedy gdy jest mały. Inaczej nie poradzisz sobie z nim, gdyż będzie skakał po meblach, firankach. Przyzwyczajaj go do gości, bo to koty, które zasadniczo nie lubią obcych. A ta w ogóle to najmilsze stworzenia na świecie, które przywiązują się do właściciela.

  in reply to: Kot norweski charakter #1227

  Gryzio
  Participant

  Kot norweski leśny jest łagodny i przyjazny. Lubi być członkiem rodziny, ale jednocześnie nie wymaga stałej uwagi i pieszczot. Jest zadowolony, jeśli może przebywać w tym samym pomieszczeniu z ludźmi i bawić się z nimi. Jest jednak grzeczny, jeśli musi pozostać sam w domu. Może być nieco ostrożny, w stosunku do zaproszonych gości. Jest bardzo miły i przyjazny.

  in reply to: Kot norweski leśny cena #1222

  Gryzio
  Participant

  Z tego co wiem, cena kota leśnego norweskiego, o ile interesuje Cię ten rodowodem, to koszt mniej więcej 1000-2000 zł. Moja znajoma od kilku lat prowadzi hodowlę kotów leśnych norweskich, dlatego jeśli jesteś zainteresowany, mogę Ci podać do niej namiar. Te koty są bardzo piękne i sama chciałabym mieć jednego, niestety na razie nie mam takiej możliwości. Odezwij się do mnie.

  in reply to: Kot norweski leśny oddam #1219

  Gryzio
  Participant

  Pilnie oddam około dwumiesięcznego kota leśnego norweskiego. Niestety sytuacja mnie do tego zmusza. Na szczęście kot jest mały, więc nie będzie problemów z przystosowaniem. Ma rodowód i wszystkie potrzebne dokumenty. Chętnie udzielę wszystkich potrzebnych rad. Szczególnie zależałoby mi na właścicielu, który kiedyś miał lub ma tę rasę. Zapraszam do kontaktu.

  in reply to: Kot bengalski szary #1216

  Gryzio
  Participant

  Bardzo podoba mi się kot bengalski szary, sama mam właśnie tę odmianę. Oczywiście, moim zdaniem, inne kolory koty bengalskiego też są ładne. Każda ma swój urok. Kot bengalski to moja ulubiona rasa. Cenię ją przede wszystkim za wygląd i charakter. Widziałam ją u znajomej i od tego właśnie zaczęła się moja miłość do tych kotów. Bardzo Ci ją polecam, jeśli lubisz kociaki.

  in reply to: Kot brytyjski oddam #1200

  Gryzio
  Participant

  Tak, jak wspomniałam wcześniej, oddam pilnie kota brytyjskiego. Jest niebieskiej odmiany. Bardzo przyjacielski i towarzyski. Zależy mi na sprawdzonym właścicielu, który najlepiej miał lub ma już kota tej rasy i wie, jak się nim zajmować. Chcę bowiem, żeby mógł kot trafił do dobrego właściciela. Do tego oddam wszystkie potrzebne akcesoria. Dostarczę dokumenty, w tym od weterynarza.

  in reply to: Kot brytyjski krótkowłosy #1197

  Gryzio
  Participant

  Od kilku lat hoduję kota brytyjskiego krótkowłosego, więc chętnie Ci o nim opowiem. Na pewno potrzebuje mniej pielęgnacji, niż jego druga odmiana, długowłosy. Wystarczy, że będziesz go dokładnie szczotkował raz w tygodniu. Dlatego, jeśli nie masz czasu na pielęgnację, polecam Ci właśnie tę odmianę. To bardzo przyjacielski kot. Uwielbia się przytulać. Nie brudzi w domu i nie niszczy.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 86 total)